حیات سبز ، حیاط سبز
مشخصات فنی
 
 

خودرو سیمرغ توسط اساتید مجرب در طراحی سازه های دریایی طراحی شده است . در قسمت شناوری از جدیدترین اطلاعات به روز طراحی کاتاماران بهره گرفته شده است .

قسمت بالای خودرو به گونه ای طراحی شده که علاوه بر زیبایی ، برخوردار از فضای حداکثری جهت نصب سلول های خورشیدی ، آیرودینامیک بودن ، امکان حمل دو سرنشین ، و دید مناسب جهت اطراف را داشته باشد .

بدنه خودرو از فیبرکربن ساخته می شود که وزن کمتر و استحکام بیشتری برخوردار باشد . شاسی خودرو از جنس آلومینیون که بوسیله فیبرکربن پوشش داده شده است .

نیروی رانشی بوسیله یک سروموتورکه با آب خنک می شود تامین می گردد که در سیستم رانش زمینی بوسیله دو چرخ عقب صورت می پذیرد . و سیستم رانش آبی بصورت شافت و پروانه می باشد البته در زمان خروج خودرو از آب دو هیدروموتور که بر روی چرخ های جلو نصب شده است نیروی کمکی لازم جهت بیرون کشیدن خودرو از سواحل نامناسب را تامین می کند.وجود یک گیربکس ترکیبی باعث می شود تا از دو نیروی محرکه خشکی و آبی هم بصورت مجزا و هم بصورت مشترک استفاده شود.سرعت خودرو در خشکی بین 70 -90 کیلومتر بر ساعت و سرعت بر روی آب بین 7-10 نات می باشد.

7/5 متر مربع سطح ، فضای لازم جهت نصب سلول های خورشیدی با درصد بالا که بصورت دسته های چند تایی هستند را میسر می سازد . این فضا انرژی لازم جهت شارژ باتری ها را در طول مسیر حرکت تامین خواهد نمود دسته ای بودن سلول ها این امکان را می دهد تا در صورت خرابی هر یک از آنها در طول مسیر حرکت امکان تعویض آن براحتی میسر باشد.

سیستم برق خودرو همانند یک خودرو الکتریکی بوده و سعی برآن می شود که از کلیه امکانات یک خودرو الکتریکی استفاده شود.

وجود دو عدد باتری به ولتاژ 557 ولت و 112 آمپر این امکان را می هد که با هریک از باتری ها حدود 320 کیلومتر حرکت نمود.

استفاده از نرم افزارهای کنترل کارکرد باتری و سروموتور و سلول های خورشیدی امکان استفاده بهتر و بهره وری بیشتر را در طول مسیر خواهد داشت .

استفاده از یک نویگیشن جهت موقیت یابی و اینترنت آن لاین جهت تبادل اطلاعات .

طول : 5 متر

عرض : 2/36 متر

ارتفاع : 1/60 متر( بدون چرخ)