حیات سبز ، حیاط سبز
صفحه نخست

سیمرغ ، اولین خودرو دو زیست خورشیدی در جهان

 

سال 1375، یک روئیای شیرین " داشتن محیطی بدون آلودگی زیست محیطی ، استفاده از انرژی نو" . باید کاری کرد ، باید حرکتی انجام داد تا بتوان این روئیای زیبا را برای همه بازگو و محقق کرد.یک ایده خوب نیاز است تا آن را وسیله قرار داد تا به هدف رسید . ساختن وسیله ای که با انرژی پاک حرکت کند و بوسیله آن این پیام را به همه اطلاع همگان رساند . یک وسیله که تاکنون ساخته نشده باشد و برای اولین بار همه آن را ببینند و شیفته آن شوند زیبا و پرمعنا .

یک خودرو، خودرویی که بتواند هم بر روی آب حرکت کند و هم بر روی خشکی . به صورت کاتاماران باشد تا زیبا یی و شگفتی دوچندان داشته یاشد . با انرژی خورشیدی حرکت کند و قادر به حمل دو نفر سرنشین نیز باشد با طرحی زیبا و دوست داشتنی. 

و پس از شش سال تلاش و یاری گرفتن از متخصصان ایرانی موفق به طراحی این وسیله زیبا شدیم . وسیله ای که هم می تواند به اهداف گفته شده رسید و هم می توان بوسیله آن فرهنگ اصیل ایرانی را به تمام جهانیان معرفی کرد حتی به آن نقاطی که رسانه های جهان ایرانی را ناشناخته گذاشته اند.

نامش را "سیمرغ" گذاشتم ، پرنده ای افسانه ای ، از سرزمین ایران زمین ، به تمامی جهان سفر می کند و نام ایرانی را به همه نشان داده و این پیام را به گوش همه می رساند . 

پس از گذشت دو سال موفق به ثبت این خودرو در تاریخ 1391/04/21 در کشور عزیزم ایران شدم ولی قبل از آن تنها به مدت سه ماه در تاریخ 16/02/2012 در آمریکا آن را به ثبت رساندم .